Поради

Перед викликом, будь ласка, ознайомтесь із правилами звернення до команди.

Кіт на дереві

Якщо кіт заліз на дерево, не поспішайте викликати нашу Команду. 80% котів самостійно спускаються з дерев протягом доби. Поведінка кота може бути непередбачуваною, якщо зняти тварину одразу після того як вона залізла на дерево і не встигла заспокоїтися: кіт може почати лізти вище, поки не опиниться на верхівці дерева, або, навпаки, від переляку стрибнути вниз та постраждати.

Детальніше тут.

Кіт на/ у комунікаціях будинку

  • Якщо кіт впав з висоти і сидить на фасаді будинку, телефонуйте негайно. Цегла та бетон — не найкраща опора для котячих лап, це не дерево. Тварина може легко травмуватися або замерзнути.
  • Якщо кіт застряг у вікні “на провітрюванні”, а господарів немає вдома, телефонуйте якнайшвидше. До того ж треба обов’язково забезпечити доступ в одну з квартир над тією, в якій перебуває котик, або ж на дах будинку для розташування мотузки, з якою працюватиме рятувальник.
  • Якщо кіт провалився у вентиляцію, визначте точно, на рівні якого поверху він перебуває. Ймовірно, для його порятунку доведеться пробивати стіну. Також необхідно забезпечити доступ на дах та горище для спуску відеокамери в комунікації.
  • Якщо кіт впав у підвал будинку, знайдіть ключі від підвалу та переконайтеся, що він не вискочив звідти назад. Щільно закрийте всі вентиляційні решітки, які ведуть у підвал.

Кажан у квартирі

Існує два варіанти дій, якщо до вас залетів кажан:

1. Відкрити вікна та штори, вимкнути світло. Кажан вилетить з помешкання протягом години.

2. Якщо кажан все ще не вилетів, потрібно навпаки, увімкнути світло, дочекатися, поки кажан сяде на якусь поверхню, накрити тварину коробкою або тканиною і відпустити на волю.

Бажано брати кажана в рукавичках. Вони не нападають на людей першими, проте можуть вкусити, якщо ви необережно візьмете їх голими руками.

Якщо ж ви не плануєте ловити кажана, не вмикайте світло, кажан може сховатися за меблями і вилетіти наступної ночі.

Усі види кажанів України занесені до Червоної книги, вбивати їх заборонено законом. Один кажан за ніч з’їдає приблизно 2000 комарів. Усі кажани, що живуть у нас, комахоїдні, на людей не нападають і кров не п’ють.

У деяких людей може бути веспертіліофобія — страх перед кажанами. Таким людям важко пересилити свій страх, щоб врятувати кажана. Якщо це про вас, Команда порятунку тварин допоможе вам впоратися (лише після опрацювання викликів, де є безпосередня загроза життю тварини).

Правила відлову котів

Команда порятунку тварин може відловити кота із подальшою передачею заявнику (з метою лікування, прихистку, повернення додому) за дотримання однієї з наступних умов:

  • Кіт перебуває на вулиці, але підходить до людини ближче, ніж на 2-3 метри.
  • Кіт перебуває на вулиці, не підходить на годування, але до нього можна непомітно підійти на відстань 2-3 метрів.
  • Коту менше 2.5 місяців (Кошеня такого віку можна наздогнати або перехитрити).
  • Кіт перебуває в підвалі (на горищі) будинку, в іншому ізольованому приміщенні (відлов здійснюється групою з трьох осіб, на підготовку групи потрібен час).

Кота неможливо зловити силами команди, якщо він не підходить ближче, ніж на три метри і якщо до нього ніхто не може підійти; якщо кіт не тікає до підвалу, від якого є ключі (або є можливість зняти замок).

Детальніше тут.

Пріоритети у відлові котів

  1. Кошеня, якого хочуть забрати або прилаштувати, знайти дім (виїзд буде виконаний у найближчі 2-3 дні, якщо кошеняті не загрожує небезпека);
  2. Поранена або хвора тварина (виїзд буде виконаний відразу ж після закінчення опрацювання поточного виклику, але не пізніше кінця доби);
  3. Домашня кішка, що втекла (виїзд буде виконаний в день заявки або наступного дня).
  4. Плановий відлов на стерилізацію (Відлов вагітних кішок на стерилізацію не проводимо, плановий відлов у підвалі не проводимо). Виклик буде виконаний у вільний від інших викликів час.

Правила відлову

  • Для відлову кота у Вас має бути надійна переноска (не сумка і не кошик для пікніка). Для відлову двох котів мають бути дві переноски. Транспортування двох котів в одній переносці неприйнятне, якщо це не кошенята віком до 3 місяців. Ви можете скористатися нашою переноскою за попередньою домовленістю, лише для транспортування кота від місця відлову до місця подальшого перебування.
  • Якщо відлов відбуватиметься на вулиці, а кіт сам підходить на годування, потрібно за добу до відлову не годувати кота самостійно і не давати годувати іншим. При зміні звичних умов, а саме появі людини з сачком поблизу, не дуже голодний кіт волітиме не підходити до їжі.
  • Категорично не рекомендується ловити кота самостійно, якщо ви не впевнені в своїх силах. Кота, якого вже ловили та залякали, ми спіймати не зможемо. Якщо ви вже намагалися спіймати тварину самостійно, повідомте про це заздалегідь. Наступну спробу відлову недоцільно проводити в найближчі три дні.
  • При необхідності відлову групи особин слід пам’ятати, що за нормальних умов ймовірність послідовного відлову першого кота з групи становить 90%, другого-50%, третього-10%. Коти  помічають, що їхніх родичів забирають і стають обережнішими.
  • Доцільніше проводити відлов групи кошенят у підвалі з причин, зазначених у попередньому пункті.
  • При відлові одного кота з групи особин, варто мати запаси корму для годування всіх котів групи, адже котики можуть з’їсти корм раніше, ніж необхідна особина підійде до рятувальника.
  • Рекомендується заздалегідь визначити маршрут кота та можливий напрямок його втечі.

Відлов котів у підвалі

  1. Заздалегідь знайти ключі від підвалу та взяти їх не менше ніж на 5 годин.
  2. Переконатися, що необхідний для відлову кіт заліз у підвал.
  3. Перед приїздом рятувальників за допомогою підручних засобів надійно закрити усі вентиляційні решітки та інші виходи із підвалу.

Відлов котів на вулиці, з підгодовуванням

  1. Представник Команди займає позицію із сачком за відстані 2-3 метрів від місця годування котів.
  2. Заявник викладає корм у зазначеному місці (не під кущами, карнизами або гілками, що низько висять).
  3. Заявник кличе котів і відходить у бік, протилежний до того, де перебуває представник Команди.

Недотримання будь-якого з цих правил може призвести до невдалого відлову, проте навіть при повному дотриманні всіх інструкцій, не можна бути впевненим в успіху на 100%, оскільки коти, як і всі тварини, непередбачувані.

Інші корисні посилання:
  1. Чому рекомендується сплачувати за виклик Команди порятунку тварин.
  2. Чому Команда не може виконувати непрофільні виклики..
  3. Чому Команда порятунку тварин не бере тварин до себе.